Kategoriler

Popüler Galeriler

Geçmişten Günümüze Matbaa

Bu sayfada en popüler Geçmişten Günümüze Matbaa resimleri yer almaktadır. https://fotografsitesi.com editörleri tarafından güncel Geçmişten Günümüze Matbaa resimleri sürekli bu sayfaya eklenecektir. Bizi takip edin..

Bu galeride 1 resim bulunmaktadır.

Son Güncelleme: 9 Eylül 2016

Bilginin tüm halka daha kolay ve daha çabuk ulaşmasını sağlayan basım ve yayın kültürünün temelinde matbaa çalışmaları vardır elbette. Böylesi önemli bir rolü olan matbaacılık ülkelerin gelişim ve çağdaşlık düzeyinin en önemli belitilerinden birisi olarak sayılabilir. Bir ülkede matbaacılık ne kadar gelişkin ise o toplum da o kadar kültürlü bir toplumdur bile denilebilir.

 

Osmanlı’nın gelişimine katkısı bulunan olaylara bakılınca mutlaka güncel olayların yansıtıldığı dergi ve gazetelerin matbaa ve basım sayılarını incelemek gereklidir. O zamanlarda basımı sürdürülen yayınların içerikleri mutlaka günün doğası hakkında fikir verecektir.

 

Geçmişin Güncelleri

 

Örneğin 1860’lı yıllarda gelişen olayları takip etmek isteyen birisi, o dönemde basımı süren ve ilk özel Türk gazetesi olan Tercüman-ı Ahval gazetesinin yayınlanmış sayılarını incelemek durumunda olacaktır. Böylece hem olayların nasıl başladığı ve seyrettiği konusunda fikir sahibi olacak hem de o gün aydınların olaylar üzerindeki yorumlarını okuyabilecektir.

 

Tarihin Kanıtları

 

Son söz olarak “geçmişte yapılan gazete ve kitap gibi matbaa ürünleri tarihin kanıtları olarak geçmişten günümüze göz kırpar” denilebilir.

Geçmişten Günümüze Matbaa
Fotoğraf Sitesi

Bağlantılar

Yardım

Hakkımızda

Site içerisindeki içerikler izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.

Copyright © Fotoğraf Sitesi 2016